Fotóny

Liečba svetlom

Spoločnosť Kingray sa zúčastnila Laserového kongresu 2010 v Helsinkách. Stretli sa tu najvýznamnejší experti z celého sveta. Prišli špecialisti na rôzne druhy laserov z USA, Nemecka, Ruska, Ukrajiny, Slovenska, Česka, Rakúska a Fínska. Prezentovali sa výsledky z oblasti výskumov a testov, ako aj nové metódy použitia laserovej techniky. Pozornosť nebola venovaná len laserovej liečbe, ale aj fototerapiám s LED prístrojmi a fotodynamickým terapiám v boji proti nádorom. Prinášame vám niektoré nové pohľady na fototerapie, články, klinické štúdie a novinky, ktoré vás určite zaujmú.

Upozornenie: Informácie majú informačný charakter, cieľom je, aby viedli k pochopeniu základných princípov fungovania fototerapií. Nesmú byť používané na indikovanie rôznych prípravkov a pomôcok v rozpore s návodmi k uvedeným výrobkom definovaných výrobcami. 

Fotónová terapia vo všeobecnosti

Fototerapia bola prezentovaná mnohými expertmi v tomto obore.

Na laserovom kongrese bol prítomný aj pán Romberg, špecialista z Nemecka, ktorého sme prvýkrát stretli na Laserovom kongrese v Gottingene v roku 2010. Patrí medzi európskych špecialistov na lasery a fototerapie z fyzikálneho hľadiska a z hľadiska princípov fungovania. Pán Romberg mal prednášky na témy poukazujúce na rozdiely medzi fototerapeutickými lasermi a fototerapeutickými LED prístrojmi. Citujem: „Fototerapia používa rozdielne zdroje svetla na rozličné aplikácie, ako sú buď lasery, alebo LED diódy. Medzi najdôležitejšie parametre patria: výkon, intenzita, dávkovanie, vlnová dĺžka, homogénnosť dávky, tvar lúča, hĺbka prieniku atď. Lasery emitujú svetlo, ktoré je koherentné, polarizované a monochromatické. Svetlo z LED diód nie je koherentné a ani polarizované. Okrem toho LED prístroje majú väčšiu plochu, ktorá emituje svetlo. Aj lasery, aj LED prístroje majú množstvo rozličných použití.“

Viac info

Efekty vyvolané fotónmi

Absorpcia fotónu prínáša efekty na všetko živé

Absorpcia fotónu prináša efekty na atómy, molekuly, bunky, orgány, tkanivá a všetky biologické procesy. Pozitívne efekty sú pozorované na molekulárnej, resp. bunkovej a mimobunkovej (celotelovej) úrovni.

 

Viac info

Svetlo

Svetlo je energia

Ako sme už spomínali v predchádzajúcich kapitolách, svetlo je energia. Každé svetlo emitované z laserovej diódy alebo LED diódy, žiarovky, neónovej lampy či slnka vytvára energiu.

Použitím fototerapie pri liečbe pacientov dochádza k nárastu dostupnosti ATP a ak je potrebná je jej viac. Je dôležité odhadnúť množstvo energie svetla, ktoré potrebujeme. Závisí to od všetkých vlastností svetla, cieľa, ktorý sledujeme, nastavenej dávky, miesta ožarovania ako i opakovania terapií.

Viac info

Modré LED diódy

Niektoré účinky modrého svetla

1. Modré svetlo z LED diód, ktoré sa nachádza napríklad v prístrojoch biolampa Biogene (biolampa s polarizáciou svetla v troch rovinách), dostáva zinok do pohybu. Zinok je súčasťou aj imunitného aj antioxidačného systému. Hoci máte dobré hodnoty zinku, enzýmy, čo ho obsahujú sa môžu stať menej aktívne. My ho práve potrebujeme uviesť do pohybu, pretože je potrebný pre mnoho dôležitých procesov. Modré svetlo je jeho silným spúšťačom a aktivátorom. Fotóny modrého svetla majú veľa energie, a tak s nimi treba pracovať opatrne.

Viac info

Infračervené svetlo

Infračervené svetlo a jeho účinky

Infračervené svetlo sa používa na liečbu artritíd, bolestivosti kĺbov a šliach, reumatických ochorení a poranení, ako i pri hojení rán.

Viac info

UV svetlo

UV svetlo a jeho účinky

UV svetlo sa medzi lekármi považuje za zabíjača baktérií, vírusov a tvorcu nádorových buniek.

Viac info

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info