Efekty vyvolané fotónmi

Prinášame Vám informácie získané z laserového kongresu 2010 v Helsinkách.

bioquant fotóny svetlaAbsorpcia fotónu prínáša efekty na všetko živé

Absorpcia fotónu prináša efekty na atómy, molekuly, bunky, orgány, tkanivá a všetky biologické procesy. Pozitívne efekty sú pozorované na molekulárnej, resp. bunkovej a mimobunkovej (celotelovej) úrovni.

Molekulárna úroveň:

Atómy sú súčasťou molekúl, a tak sa prevažne hovorí o molekulárnej úrovni ako o základnej úrovni. Niektoré molekuly absorbujú svetlo veľmi dobre. Nazývajú sa aj porfiríny, cytochrómy, proteíny a enzýmy.

Bunková úroveň:

Dosahuje sa efekt na všetky bunky. Dochádza k rozkolísaniu iónov Ca2+ na povrchu membrán v dôsledku termodynamických reakcií fotónov so štruktúrami buniek. Dochádza k ovplyvneniu metabolizmu mitochondrií uvoľňovaním NO a zlepšením ich metabolizmu.

Mimobunková úroveň:

Dochádza k uvoľňovaniu rôznych látok do séra z buniek a do medzibunkového priestoru. Reaguje postupne celé telo, napr. uvoľnené NO má vazodilatačný efekt, teda rozťahuje cievy malého a stredného priemeru, ale súčasne zlepšuje metabolizmus glukózy v bunkách a energia vo forme ATP je bunkám dostupnejšia. Nakoniec je energia dostupnejšia v celom tele. Okrem toho rozoznávame lokálne a celotelové účinky.

Lokálne účinky – závisia od vlastností svetla a aplikácie. V ožarovanej oblasti sa pozoruje:

  • zvýšená syntéza ATP, DNA, RNA,
  • zvýšená proliferácia buniek počas liečenia poranení, lepšia tvorba kolagénu, napr. jazvy sú jemnejšie a pevnejšie a hoja sa oveľa rýchlejšie,
  • zlepšená fagocytóza.

Systémové účinky – je to reakcia celého tela.

Funguje to aj pri lokálnom ožarovaní určitého miesta a tento systémový účinok sa môže dostaviť.

Pri laserovom ožarovaní krvi Bioquantom je účinok vždy systémový.

Nástup účinku je značne rýchly a reakcia je systémová. Mechanizmus prebieha primárne absorpciou fotónu alebo sekundárne prienikom fotónov cez bunky a do buniek, v ktorých začínajú reakcie, ako zlepšenie priepustnosti bunkových membrán, uvoľňovanie látok atď. Reagujú bunky, ktoré fotón nezasiahol priamo, alebo ktoré dostali informácie od iných buniek, alebo z centra.

Autor: Ing.František Kokoš, autor kníh Liečba svetlom a Bioquant

Článok je chránený autorkými právami. 

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info