Svetlo

Prinášame Vám informácie získané z laserového kongresu 2010 v Helsinkách.

Svetlo je energia

laser redAko sme už spomínali v predchádzajúcich kapitolách, svetlo je energia. Každé svetlo emitované z laserovej diódy alebo LED diódy, žiarovky, neónovej lampy či slnka vytvára energiu.

Použitím fototerapie pri liečbe pacientov dochádza k nárastu dostupnosti ATP a ak je potrebná je jej viac. Je dôležité odhadnúť množstvo energie svetla, ktoré potrebujeme. Závisí to od všetkých vlastností svetla, cieľa, ktorý sledujeme, nastavenej dávky, miesta ožarovania ako i opakovania terapií.

Laserové svetlo

Laserové zdroje vytvárajú fotóny, ktoré sú koherentné, monochromatické a polarizované a majú schopnosť interferencie. Tieto vlastnosti sa u rôznych prístrojov môžu aj významne líšiť, a to vzhľadom na optiku alebo použitú diódu.

Led svetlo

LED diódy vytvárajú fotóny, ktoré sú kvázimonochromatické, resp. so širším pásmom a ich prienik do hĺbky závisí od vlnovej dĺžky. Obvykle sa používa modrá farba na liečbu nervových ochorení. Červené svetlo preniká najviac do hĺbky, nie však tak hlboko ako blízke infračervené svetlo. Toto svetlo má kratšie vlnové dĺžky infračerveného svetla. Preniká do tela najhlbšie. Potom sa začína hĺbka prieniku skracovať, lebo vlnenie začína byť viac absorbované vodou v tkanivách.

Svetlo ovplyvňuje:

  • metabolické procesy a enzýmy,
  • reparačnú schopnosť DNA a RNA,
  • normalizáciu hormónov,
  • ozdravovacie procesy.

Reagujú bunky, orgány, systémy a telo reaguje ako celok.

 Autor: Ing.František Kokoš, autor kníh Liečba svetlom a Bioquant

Článok je chránený autorkými právami. 

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info