Cholesterol a triglyceridy

Prečo mám zvýšenú hladinu cholesterolu? Čo mi teraz hrozí? Akému jedlu sa mám vyhýbať?

Ak ste práve prešli cez preventívnu prehliadku a doktor vám oznámil zvýšenú hladinu cholesterolu v krvi, nerobte hneď paniku. Nemusí to byť začiatok hypertenzie, alebo dokonca infarktu, ale len upozornenie, že vo vašom živote musíte niečo zmeniť.

Cholesterol by sa mal merať aspoň každých 5 rokov, aby sa kontrolovala jeho hladina. U obéznych ľudí a ľudí nad 35 rokov sa odporúčajú pravidelné ročné prehliadky a mal by sa urobiť aj profil lipidov.

Profil lipidov:

  • Celkový cholesterol by mal byť do 5,2 mmol/l
  • LDL cholesterol by mal byť do 3,9 mmol/l
  • HDL cholesterol by mal byť medzi 0,7-4 mmol/l
  • Triglyceridy by mali byť do 1,5 mmol/l

Čo je cholesterol?

Cholesterol je lipid potrebný na fungovanie buniek a nachádza sa v každej bunke a v krvi. Produkuje sa v pečeni, ale veľké množstvo sa prijíma aj z jedla, ktoré konzumujeme. Pečeň, nie len že produkuje cholesterol, ale aj syntetizuje dostatok cholesterolu, aby bunky boli zdravé a aby hormóny mali normálne hodnoty. Membrány buniek potrebujú byť zdravé, aby bunky mohli prenášať kyslík a výživu. Práve cholesterol je dôležitý komponent pre membrány buniek, aby fungovali efektívne. Okrem toho, aby telo mohlo spracovať a prijať vitamín D, musíme mať dostatok cholesterolu. Teda cholesterol pomáha vytvárať bunkové membrány, hormóny, vitamín D a žlčové kyseliny, ktoré nám napomáhajú tráviť tuky.  Cholesterol nám aj pomáha formovať spomienky a je potrebný pri neurologických funkciách mozgu.

HDL cholesterol:

Toto je dobrý cholesterol, ktorý udržiava cievy zdravé. Odstraňuje plak a nánosy na cievach a predchádza vzniku srdcovocievnych a mozgovocievnych ochorení.

LDL cholesterol:

Toto je zlý cholesterol, ktorý cirkuluje v krvi a práve naopak, zanáša cievy a usádza sa na stenách ciev ako plak a vzniká ateroskleróza. Tento plak, nie len že znižuje elasticitu ciev a sťažuje prietok krvi, ale môže byť príčinou formovania krvných zrazenín, ktoré môžu zablokovať cievu, čo vedie k srdcovému infarktu, alebo porážke.

Triglyceridy (tuky):

Triglyceridy sú tuky, teda lipidy, ktoré sa nachádzajú v krvi. Pri nadmernej konzumácií kalórií, telo mení tieto kalórie na triglyceridy, ktoré sa ukladajú v tukových bunkách a niektoré kolujú v krvi a usádzajú sa na stenách ciev. Pri pravidelnej nadmernej konzumácií kalórií dochádza k ochoreniu hypertriglyceridémia. 

Rozdiely medzi cholesterolom a triglyceridmi:

Sú to rozdielne typy lipidov, ktoré kolujú v krvi. Triglyceridy ukladajú nevyužité kalórie a dodávajú telu energiu. Cholesterol je zase potrebný na tvorbu buniek a hormónov. Oba komponenty kolujú v krvi za pomoci proteínov, ktoré prenášajú lipidy. Nazývajú sa lipoproteíny. 

Čo mám robiť ak mám zvýšený cholesterol a triglyceridy?

Ak váš LDL cholesterol a triglyceridy sú vysoké, konzumujete nadmerné množstvo mastných jedál a nadmerné množstvo kalórií. Je potrebné, aby ste tieto hladiny znížili, aby ste predišli ateroskleróze, infarktu a ďalším srdcovocievnym ochoreniam. Prvá vec, čo by ste mali urobiť je zaobstarať si prístroj na laserové ožarovanie krvi BIOquant. Je to prístroj, ktorý pomáha redukovať nadmerné hodnoty cholesterolu a triglyceridov a normalizuje ich hodnoty. Tým slúži ako liečba a prevencia srdcovocievnych ochorení. To, že máte tieto hodnoty zvýšené, signalizuje, že vaše cievy sú už poznačené a začal sa na nich vytvárať plak, ktorý pozostáva z lipidov. Tento plak neskôr môže zúžiť cievu, alebo ju zablokovať. BIOquant rozpúšťa tieto nánosy na cievach a zlepšuje pružnosť ciev a elasticitu a viskozitu červených krviniek.

Zhrňme si v stručnosti ako vám BIOquant pomôže pri zvýšenej hladine cholesterolu a triglyceridov:

  • Normalizuje hodnoty triglyceridov a cholesterolu (znižuje triglyceridy, LDL a celkový cholesterol a zvyšuje HDL cholesterol)
  • Pomáha rozpúšťať plaky, nánosy na stenách ciev a tým zlepšuje viskozitu (pružnosť) ciev
  • Pomáha zlepšovať odnos odpadových látok z tela
  • Pomáha zlepšovať viskozitu červených krviniek (ľudovo povedané, oddeľuje od seba červené krvinky, ktoré sú pospájane lipidoproteínovými väzbami) a tým zlepšuje ich schopnosť okysličovať sa a prenášať kyslík ku všetkých tkanivám a orgánom
  • Je liečbou a prevenciou srdcovo-cievnych a mozgovo-cievnych ochorení

V druhom kroku čo musíte urobiť je zlepšiť váš jedániček. Odstráňte z vášho života všetky trans tuky, ktoré sa vám usádzajú na stenách ciev a v podkožnom tuku. Znížte príjem kalórií. Zaobstarajte si kokosový olej a varte na panenskom kokosovom oleji. Kokosový olej je jediný olej zo strednými reťazcami, ktoré slúžia ako okamžitá energia všetkým bunkám. Kokosový olej nekoluje v krvi, ale okamžite sa spracováva v pečeni a dodáva energiu všetkým bunkám vrátane nervových. To je veľmi dôležité. Nervové bunky rokmi degenerujú vplyvom mnohých faktorov, čo spôsobuje zabúdanie a následný vznik ochorení ako skleróza, Alzheimera alebo demencia. Nervové bunky potrebujú energiu (výživu) a jediný olej, ktorý k nim dokáže preniknúť, lebo má stredné reťazce je kokosový olej. Bolo dokázané, že kokosový olej regeneroval nervové bunky v mozgu, ktoré už boli napadnuté a poškodené. Okrem toho kokosový olej upravuje a normalizuje LDL cholesterol a zvyšuje HDL cholesterol.

Zdroje HDL cholesterolu, ktoré by sme mali každý deň konzumovať (aspoň jednu z nich): kokosový olej, olivový olej, semiačka, orechy ako vlašské orechy, mandle, ryby ako losos, tuniak atď.

V treťom kroku zaraďte do svojho života pohyb. Čím sme starší, tým menej energie máme, ale pohyb potrebujeme v každom veku. Najideálnejší je pohyb na čerstvom vzduchu. Prejdite sa niekde v prírode aspoň niekoľko krát do týždňa.

Dole je obrázok, ktorý ukazuje nadmerný LDL cholesterol v krvi a tvorbu aterosklerotického plaku:

cholesterol shrimp in North Carolina 73

LDL cholesterol sa postupne akumuluje na stene tepny. To spôsobuje, že cieva je menej ohybná, hovoríme tomu, že sa zhoršila elasticita cievy a dochádza ku kôrnateniu, teda stavu, ktorý sa volá ateroskleróza. Tento stav ďalej spôsobuje, že krv prúdi pomalšie a cieva hrubne smerom dovnútra. Na vnútornej stene cievy vzniká nános lipidov, ktorých pribúda, neskôr to spôsobí zápal a zápal pritiahne krvné doštičky, ktoré sa ho snažia vyliečiť. A máme tu vznik  krvnej zrazeniny, odborne povedané trombu. Zrazenina buď upchá cievu, alebo sa uvoľní a putuje na iné miesto, kde spôsobí problém. Na dolnom obrázku vidíme vznik krvnej zrazeniny v srdcovej cieve.

thrombus

Je dôležité, aby sme predchádzali takýmto stavom ako sú popísané na obrázkoc hore a aby sme urobili zmeny v živote ešte predtým, ako takýto stav nastane. BIOquant je vynikajúca zdravotnícka pomôcka, ktorá dokáže tento stav zvrátiť, ak ešte nedošlo k tvorbe zrazeniny a následnému odumretiu časti srdcového svalu, ako vidíme na obrázku. Zdravie máme len jedno a preto ho začnime používať BIOquant v prvom rade ako prevenciu takýchto stavov.  

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info