Metódy laserového ožarovania krvi

Bioquant aplikacia

Intranazálna metóda

Je spôsob laserovej terapie s aplikáciou do nosovej dutiny. Je známa len približne 15 rokov a rozširuje sa do celého sveta. Stala sa veľmi obľúbenou vďaka jej neinvazívnosti a neobmedzenému počtu aplikácií. Je vhodná na použitie v nemocniciach, v liečebných centrách, ale najvhodnejšia je na domáce použitie. Svetlo pri aplikácii neprechádza bariérou akou je pokožka s obsahom pigmentov najmä melanínu, smeruje smerom k mozgu a ožaruje sa nielen krv ale aj nervové zakončenia v ožarovanej oblasti. 

Intravazálna metóda

Intravazálna resp. intravaskulárna metóda: Je metóda, pri ktorej sa laserové svetlo zavedie priamo do žily. Je dostupná len v nemocniciach alebo špecializovaných zariadeniach, pričom počet aplikácií je limitovaný kvôli invazívnosti a je potrebný vyškolený zdravotnícky personál.

Extrakorporálna metóda

Extrakorporálna metóda spočíva na odobratí krvi z tela, jej ožiarení laserom a vrátení krvi späť do tela. Je viacero možností jej využitia s uskladnením krvi mimo tela na dlhšiu dobu, alebo s navrátením krvi do krvného obehu vo veľmi krátkom čase.

Transkutánná metóda

Transkutánna metóda je metóda, ktorá ožaruje krv cez pokožku. Jej efektívnosť je zabezpečená len s výkonnejšími lasermi kvôli absorbcii svetla v prechodových vrstvách medzi zdrojom svetla a krvou prúdiacou v ožarovaných cievach. Vyšší výkon sa požaduje práve kvôli nižšej efektívnosti stratami vlastností svetla. Táto metóda je najviac vhodná pre pacientov so svetlou pokožkou. Jej efektívnosť klesá ak farba pokožky je tmavšia a tukových vrstiev je viac. Táto metoda má široké uplatnenie u detí a štíhlych svetlých ľudí s vysokou efektívnosťou, ktorú však odborníci hodnotia len na zlomok efektívnosti vnútrožilovej alebo vnútronosovej metodiky. Obvykle sa ožaruje vnútorné zápastie ľavej ruky, oblasť arterie radialis za účelom laserového ožarovanie krvi. Význam sa prikladá blízkosti dôelžitých akupunktúrnych bodov, napr, Neiguan bodu, ktorý má vplyv na meridián osrdcovníka a normalizáciu tepovej frekvencie. Túto metódu nájdete u prístroja Kingray Profi, ktorý je kombináciou intranazálnej a transkutánnej metódy.

Sublinguálna metóda

Sublinguálna metóda: Rozvíja ju nemecká spoločnosť Weber Medical GmbH a spočíva v zavedení svetla z laserového zdroja pod jazyk.Štúdie ešte len prebiehajú.

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info