Krv

 Krv a svetlo

Svetlo ovplyvňuje krv a každú jednu zložku krvi významným spôsobom. Ovplyvňovaním krvi ovplyvňujete každú živú bunku v tele. Nie je to len laserové svetlo. Z prednášok na laserovej konferencii v Helsinkách boli uvedené niektoré príklady liečby laserovým svetlom na ochorenia: chronická rinitída, alergická rinitída, bronchiálna astma, liečba tinitu a vnútorného ucha a mnohé iné. Dočítate sa o nich na našich stránkach. Rozoberme si jednotlivé komponentny krvi a ako ich svetlo ovplyvňuje.  

blood cell

whole blood labeled

Krv je zrkadlom zdravia

Chceme byť zdraví, silní, mladí, ale stále na nás útočia nejaké choroby. Ako naše telo chrániť a ako si udržať dlhodobé zdravie?

Krv je zrkadlom zdravia

Keď sme chorí, ideme k lekárovi a ako prvé nariadi krvné testy podľa toho, aké máme symptómy. Tie nám ukážu hodnoty červených krviniek, bielych krviniek a ich podskupiny ako lymfocyty, neutrocyty, makrofágy, potom glukóza, hemoglobín, cholesterol, triglyceridy, hodnoty imunoglobulínov, ale aj vitamínov a mnohých ďalších komponentov.

Viac info

Dobrá viskozita krvi

Dobrá viskozita krvi Ako by mala viskozita vyzerať nájdete na videu nižšie:  

Viac info

RedBloodCell Rogeriopfm

Erytrocyty

Ako svetlo ovplyvňuje červené krvinky

Červené krvinky sú bunky bez jadra, zložené vnútri z hemoglobínu, ktorý najlepšie viaže kyslík a CO2 , ale i celý rad ďalších látok. Dobre absorbujú modré a červené svetlo. Svetlejšia krv je okysličená a neabsorbuje tak dobre svetlo ako neokysličená krv, ktorá je tmavšia. Erytrocyty sa po ožiarení krvi laserom aktivujú. Avšak ak sú pod vplyvom rozličných patológií, tak sú pred ožiarením do značnej miery zdeformované, špicaté a nesymetrické. Každé jedno ožarovanie už aj minimálnej dávky, napr. pár joulov má pozitívny efekt. Normálne červené svetlo, teda ani z LED diód, pri ožarovaní krvi nemá takmer žiaden efekt. Práve preto sa na ožarovanie krvi používajú lasery. Napríklad Bioquant. 

Viac info

image002

Leukocyty

Ako svetlo ovplyvňuje biele krvinky

Leukocyty sa aktivujú laserovým ožarovaním krvi a stávajú sa pohyblivejšie. Veľmi pekne to vidieť napríklad na makrofágoch. Ich pohyblivosť po ožiarení krvi laserom výrazne stúpa. Pravidelným ožarovaním sa normalizujú aj populácie jednotlivých druhov bielych krviniek. Najlepšie to vidieť na štúdiách rôznych patológií. Ak je imunita oslabená a znížená, tak pod vplyvom laserového ožarovania sa zlepšuje. Naopak, ak je príliš aktívna, tak sa imunita normalizuje. Normalizácia imunity vyžaduje dlhodobý proces používania laserového ožarovania krvi.

Viac info

ADVANCE CHOLESTEROL TEST2

Cholesterol

Ako svetlo ovplyvňuje cholesterol

Pri slove cholesterol sa ľudia hneď zľaknú a predstavia si niečo negatívne pre ich zdravie. Nie je to avšak úplne tak. Cholesterol je dobrý aj zlý a obidva sú v našom tele potrebné. LDL cholesterol je transportovaný z pečene do tela. HDL zase odstraňuje nadbytočný LDL cholesterol. Oba sú najviac produkované v pečeni a musia byť v rovnováhe. Cholesterol je potrebný na tvorbu vitamínu D, ktorý je zasa potrebný pre náš nervový systém. Cholesterol tiež chráni steny ciev pred poškodením z prekyslenia. Je komponentom slúžiacim na regeneráciu buniek.

Viac info

Gout dyn.0

Puríny a kyselina močová

Puríny a kyselina močová

Puríny sú zlúčeniny, ktoré sú súčasťou nukleových kyselín a sú potrebné pre život. Prebytočné puríny sú oxidované na kyselinu močovú a spôsobujú problémy. Dochádza k poruchám metabolických procesov. Napríklad, keď sa nazbiera kyselina močová v kĺboch vo forme kryštálov a začne spôsobovať bolesti, vzniká dna. Okrem toho vznikajú aj ďalšie ochorenia, ako močové kamene, zápaly v kĺboch alebo aj Lesch-Nyanuv syndróm. Kyselina močová je chemická substancia, ktorej kým sa dobre zbavujeme, nerobí problémy. Jej kryštalizácia nastáva, keď začne tvoriť kryštály v dôsledku zmeny podmienok v telových tekutinách. Jej koncentrácia a koncentrácia iných kyslých látok je termodynamický faktor, ktorý ovplyvňuje, či vznikne tekutina alebo kryštál. Jej obsah v krvi súvisí so stavom obličiek, životným štýlom, stavom 13 krviniek a ich agregácie. Na sklíčkach v mikroskope majú jej kryštály obvykle veľkosť okolo 5 mikrometrov. Zmenou pomerov v tele sa môže znova vrátiť do tekutej podoby a vylúčiť sa. Niektoré potraviny jej obsahujú veľa, takže strava a životný štýl je to, čo ju do tela prináša a v tele udržiava.

Viac info

TFLY telomerase

Teleméry

Teleméry a DNA

Telemér je koncová časť, ktorá ochraňuje eukaryotické chromozóny nukleových kyselín. Teleméry sa vekom skracujú. Niekto ich má od narodenia dlhšie a niekto kratšie. Skracujú sa pri mitotickom delení buniek. Ak je telemér príliš krátky, tvoria sa neživotaschopné bunky. Krátke teleméry zvyšujú náchylnosť na rôzne ochorenia a predurčujú na krátky život. Dlhé teleméry zase opačne. Dĺžka telemérov závisí aj od týchto faktorov:

Viac info

3K35 400x400

Sirtuíny

Sirtuíny

Všetci sme vybavení génmi, ktoré sa označujú názvami od SIRT1 až po SIRT7. Sirtuíny patria do triedy proteínov, ktoré sa podieľajú na ochrane buniek (pomáhajú im žiť dlhšie) a tiež pri ničení baktérií a kvasiniek. Zaraďujú sa do tried podľa aminokyselín. Ich štúdiom sa zaoberajú vedci genetiky. Známa klinická štúdia z tímu Davida Sinclaira z Harvardu ukázala, že potkanom, ktorým bola nasadená redukčná diéta, neumiera v tele toľko buniek ako potkanom s vysokým kalorickým príjmom. V tele sa im zvýšila koncentrácia sirtuínu vyrábaného podľa génu SIRT1. Tento gén je často pokladaný a zodpovedný za ochorenia ako Alzheimer, Parkinson atď. Pri týchto ochoreniach dochádza k tvorbe plakov medzi nervovými bunkami a priamo v nich. Aby sme tieto plaky odstránili, alebo znížili priebeh ochorenia, je potrebné zabrániť ich zväčšovaniu a formovaniu. Plak sa môže nachádzať aj zvonku aj zvnútra buniek. Ak sa nachádza vo vnútri, tak dochádza k degenerácií buniek. Ak vonku, obmedzuje aktivitu nervových buniek. Vznikajú takzvané neurofibrilárne uzly, patologické proteíny na nervových bunkách.

Viac info

ResizedImage300224 plak v cievach

Plak

Plak

Vzniká všade v tele a ak sa telo nevie zbavovať odpadov, tak sa uskladňuje v medzibunkových priestoroch a neskôr aj v samotných bunkách. Niekomu sa plak, vždy v inej forme, podľa miesta, ukladá v mozgu a nervových bunkách, inému v bruchu alebo v cievach. Vždy existuje predispozícia na určité miesto, kde sa odpad ukladá, ak ho telo nestíha odstraňovať či už v dôsledku zhoršeného stavu krvi, alebo funkcie niektorých orgánov. Často je s viazaním odpadu spojená aj tvorba tukových zásob alebo viazanie veľkého množ- stva vody. Pokiaľ sa začne s upratovaním v tele, napr. aj používaním prístroja BIOquant, vždy to prináša uvoľňovanie tohto odpadu. Preto je potrebná aj dostatočná hydratácia organizmu čistou vodou, najlepšie bez bubliniek, a preto vždy pred zlepšením stavu BIOquantom prichádza zhoršenie stavu.

Viac info

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info