Cholesterol

Ako svetlo ovplyvňuje cholesterol

Pri slove cholesterol sa ľudia hneď zľaknú a predstavia si niečo negatívne pre ich zdravie. Nie je to avšak úplne tak. Cholesterol je dobrý aj zlý a obidva sú v našom tele potrebné. LDL cholesterol je transportovaný z pečene do tela. HDL zase odstraňuje nadbytočný LDL cholesterol. Oba sú najviac produkované v pečeni a musia byť v rovnováhe. Cholesterol je potrebný na tvorbu vitamínu D, ktorý je zasa potrebný pre náš nervový systém. Cholesterol tiež chráni steny ciev pred poškodením z prekyslenia. Je komponentom slúžiacim na regeneráciu buniek.

Celkový cholesterol v sebe zahŕňa HDL, LDL a triglyceridy. O LDL hovoríme niekedy ako o zlom cholesterole, ale on nie je zlý. Jeho ochranný účinok sa vplyvom nášho životného štýlu obracia proti nám aterosklerotickými zmenami našich ciev.

cholesterol v krvi

cholesterol v krvi

Na čo všetko je cholesterol užitočný?

  • Podporuje tvorbu vitamínu D, kortikosteroidov a pohlavných hormónov.
  • Zúčastňuje sa na reparácii buniek a náprave poškodených tkanív.

Jeden zo špecialistov vypracoval porovnanie ľudí, ktorí mali vysokú a nízku hladinu cholesterolu. Po srdcovom infarkte prežila väčšina tých, ktorí mali vyššiu hladinu. Je to pôsobené tým, že ich bunky aj vďaka cholesterolu boli schopné rýchlejšej reparácie.

Prečo máme vysoký cholesterol?

Cholesterol sa zvyšuje, lebo už máme zdravotný problém. Telo sa snaží brániť a bojovať s problémom. So zvýšenou hladinou cholesterolu dochádza k zvýšenej reparácii buniek a ochrane stien ciev pred prekyslením. Lieky na zníženie cholesterolu však príčinu nevyliečia. Znížia síce cholesterol, ale problém v tele ostane a prejaví sa to inak.

Aké sú prirodzené hodnoty? Odporúčania experta z Helsínk..

  • pacienti nad 65 rokov by mali mať hodnoty okolo 6.5,
  • pacienti nad 85 rokov by mali mať cholesterol okolo 8.

Aké svetlo má efekt na cholesterol?

Špecialisti jednoznačne potvrdili efekt červeného svetla. Aj my sme pri väčšine užívateľov BIOquantu zaznamenali zníženie cholesterolu. Zníženie zaznamenávajú len tí, čo ho mali zvýšený. Pokiaľ je v norme, tak v norme aj ostáva. Predovšetkým klesá LDL cholesterol pri laserovom ožarovaní krvi.

Niektorí špecialisti však pracujú aj s modrým svetlom na znižovanie cholesterolu.

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info