Teleméry

Teleméry a DNA

telemery dna a ich vyznamTelemér je koncová časť, ktorá ochraňuje eukaryotické chromozóny nukleových kyselín. Teleméry sa vekom skracujú. Niekto ich má od narodenia dlhšie a niekto kratšie. Skracujú sa pri mitotickom delení buniek. Ak je telemér príliš krátky, tvoria sa neživotaschopné bunky. Krátke teleméry zvyšujú náchylnosť na rôzne ochorenia a predurčujú na krátky život. Dlhé teleméry zase opačne. Dĺžka telemérov závisí aj od týchto faktorov:

 genetika,  matkin vek, počas ktorého je tehotná – čím je vek vyšší, tým sú teleméry kratšie,  voľné radikály: čím je ich viac, tým sa teleméry viacej skracujú (preto je na mieste zdravá strava, obmedzenie stresu a pravidelný pohyb.

Telo dokáže zabrániť skracovaniu telemérov pomocou:  kmeňových buniek,  sirtuínov, nazývaných Sir2 proteíny.

Teleméry, kmeňové bunky, ako aj sirtuíny sú zložky, ktoré sú veľmi dôležité pri vývoji nervového systému. Kmeňové bunky sú schopné reparovať aj po- škodené nervy alebo tvoriť nové bunky tam, kde je to potrebné. Tak sa zdá, že ľudské telo je komplikovaná zmes rôznych signálov, ktoré riadia veľké množstvo súčasne prebiehajúcich procesov, regenerácií, reparácií, rozpúšťania starých a tvorby nových. Tvorba energie pre život je niečo prirodzené, ale aj tá je regulovaná podľa potreby. Laserovým ožarovaním projekcie srdca v spojení s aplikáciou kmeňových buniek sa zlepšuje napríklad regenerácia srdcového svalu po infarktoch.

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info