Sirtuíny

sirtuins

Sirtuíny

Všetci sme vybavení génmi, ktoré sa označujú názvami od SIRT1 až po SIRT7. Sirtuíny patria do triedy proteínov, ktoré sa podieľajú na ochrane buniek (pomáhajú im žiť dlhšie) a tiež pri ničení baktérií a kvasiniek. Zaraďujú sa do tried podľa aminokyselín. Ich štúdiom sa zaoberajú vedci genetiky. Známa klinická štúdia z tímu Davida Sinclaira z Harvardu ukázala, že potkanom, ktorým bola nasadená redukčná diéta, neumiera v tele toľko buniek ako potkanom s vysokým kalorickým príjmom. V tele sa im zvýšila koncentrácia sirtuínu vyrábaného podľa génu SIRT1. Tento gén je často pokladaný a zodpovedný za ochorenia ako Alzheimer, Parkinson atď. Pri týchto ochoreniach dochádza k tvorbe plakov medzi nervovými bunkami a priamo v nich. Aby sme tieto plaky odstránili, alebo znížili priebeh ochorenia, je potrebné zabrániť ich zväčšovaniu a formovaniu. Plak sa môže nachádzať aj zvonku aj zvnútra buniek. Ak sa nachádza vo vnútri, tak dochádza k degenerácií buniek. Ak vonku, obmedzuje aktivitu nervových buniek. Vznikajú takzvané neurofibrilárne uzly, patologické proteíny na nervových bunkách.

Sirtuíny:  regulujú proces starnutia,  aktivujú systém, ktorý chráni mozgové bunky pred stresom,  zvyšujú produkciu enzýmov, ktoré zabraňujú produkcii toxického A-beta-peptídu.

Špecialisti z kongresu využívajú fototerapiu na zvýšenie produkcie SIRT1, ktoré zabraňujú rozvoju týchto ochorení.

Počas terapií laserom alebo LED svetlom bolo zaznamenané zlepšenie kontroly pohybov pacientov, pacienti boli pokojnejší a pri niektorých sa zastavil progres rozvíjajúceho sa ochorenia.

Terapiu svetlom využívajú aj pri ochorení skleróza multiplex. Pacient dostal SM v roku 1990. V roku 1991 sa začal liečiť laserom a LED svetlom. Pacient doteraz žije, nie je na vozíku a rozpráva. Pri zhoršení stavu okamžite absolvuje fototerapiu. Významne sa mu zlepšila kvalita života a život sa mu predĺžil. Aj my máme niektoré dobré referencie s BIOquantom a SM.

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info