Dynamika hyperlipidémie u pacientov s diabetes melitus (Rusko)

Štúdia na dynamiku hyperlipidémie a periferálneho toku krvi u pacientov s diabetes melitus

Vzorka a metodika: Študovalo sa 218 pacientov medzi 19-67 rokov, ktorí boli diagnostikovaní s diabetes melittus v dĺžke trvania minimálne 7 rokov. 93 pacientov malo diabetes typ 1 a 125 malo diabetes typ 2. Na určenie periférneho krvného toku bol použitý Doppler a rheovasografia (rheovasography). 57 pacientov absolvovalo konjuktívnu biomikroskopiu. U všetkých pacientov bol testovaný celkový cholesterol (TC), u niektorých pacientov boli testované trigliceridy, LDL a HDL. Tiež sa kontrolovala glykémia a krvný tok.

Výsledok: Po prvom ošetrení pacienti spozorovali oteplenie končatín, zníženie syndrómu bolestivosti ako aj vymiznutie symptómov encefalopatie. Počas liečby TC, LDL a trigliceridy za znížili na ich normu, alebo vyššiu hranicu, pričom došlo k nárastu alfa-LP. Cukor v krvi sa tiež znížil.

Záver: Je známe, že diabetická angiopatia je výsledok metabolických porúch a porúch metabolizmu lipidov, keď dôjde k zvýšeniu hôdnot LDL a VLDL v krvi a následne k zničeniu endotelu. Preto práve aplikácie kombinovanej laserovej liečby sú dôležité prevencie angiopatie. Takisto laserová liečba zabraňuje prehĺbeniu symptómov diabetes melittus všetkých druhov. 

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info