Hypertenzia (Klinická štúdia zo sveta)

Štúdia na hypertenziu so stupňom I-II

Cieľ: Cieľom tejto práce bolo študovať vplyv intravenóznou aplikáciou laserového ožarovania krvi (ILBI) na endoteliálnu dysfunkciu u 120 pacientov (priemerný vek 53,4 ) so stupňom I-II, hypertenzia (HD) rozdelených do 2 skupín.

Tradičná liečba pre pacientov z kontrolnej skupiny bola doplnená o ILBI (použitie laserového terapeutického prístroja v študijnej skupine).

Endoteliálna funkcia bola hodnotená z celkovej plazmatickej koncentrácie stabilných metabolitov NOx, dusičnanov (NO3-), dusitanov (NO2-) a Willebrandovho faktora.

HD pacientom bola zistená zvýšená aktivita Willebrandovho faktora a ukázovali 3 typy reakcií NO systému:

  • zníženie NO syntézy
  • nedostatok ich zmien
  • zvýšenie syntézy NO

Záver: Tvorbu NO u pacientov s HD negatívnou koreláciou so systolickým (r = -0,59) a diastolickým (r = - 0,64) arteriálnym tlakom (AP), ktorá naznačuje vzťah medzi znížením produkcie NO a zvýšením AP. Zaradenie v liečbe HD viedlo k výraznému poklesu Willebrandovho faktora a normalizácii hladiny NO bez ohľadu na ich pôvodné hodnoty. ILBI (laserové ožarovanie krvi) je úspešná liečba hypertenzie I-II.

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info