Mozgová príhoda (Klinická štúdia)

Názov: Porovnanie intravenózne (He-Ne laser) a intranazálne (BIOquant) ožarovanie krvi laserom. Pozorovacia správa na klinickú aplikáciu lasera cez nosovú dutinu BIOquant a vnútrožilové laserové ožarovanie krvi He-Ne laserom u pacientov s mozgovými príhodami a traumou.

Oddelenie: Oddelenie rehabilitačnej medicíny

Vzorka: 96 pacientov bolo hospitalizovaných od októbra 2001 do júna 2002. 50 pacientov (skupina A) užívalo 2x10aplikácií vnútronosovo a 49 pacientov He-Ne laser vnútrožilovo. Všetci pacienti mali stabilné vitálne funkcie a nemali vážne poruchy vedomia, ani afáziu, preukázané na CT a MRI.

U obidvoch skupín došlo k významným zlepšeniam, k poklesu CHOL, TG a LDL a k zvýšeniu HDL cholesterolu. Štúdiou sa preukázala efektívnosť u oboch metód, intravenózneho laserového ožarovania krvi (cez žilu) a intranazálneho laserového ožarovania krvi prístrojom BIOquant. Zdôrazňujeme, že existuje množtvo prístrojov na laserové ožarovanie krvi cez nosovú dutinu, avšak účinkom sú všetky rozlišné. BIOquant je patentovo chránený a vysoko účinný.

Laserová liečba prináša nasledovné účinky:

  • výrazné zlepšenie vitality Na +-K +-ATP enzýmu červených bunkových membrán
  • zvýšenie úrovne SOD v červených krvinkách a zlepšenie odstraňovania voľných radikálov
  • zmena vo vazospazme, zlepšenie mikrocirkulácie a prietoku krvi v mozgu
  • zvýšenie deformačnej schopnosti červených krviniek a zmeny v krvnej reológii a krvnej viskozite
  • zníženie MMS, zníženie krvných lipidov, zníženie ukazovateľov ako Chol, TG, LDL v rámci tohto výskumu, MMS, ESR a HKT, s veľkým rozdielom pred a po takejto liečbe. HDL ide hore a ďalšie ukazovatele klesajú.

Záver: Z tohto klinického pozorovania vyplýva, že intravazálne a intranazálne laserové ožarovanie krvi majú rovnaké resp. porovnateľné účinky bez výrazných rozdielov. Výber ožarovanej časti tela je veľmi dôležitý. Je dobre známe, že horná stena nosnej dutiny je nižšia ako čelná lebečná časť a je bohatá na množstvo žíl a pomalý prietok krvi. Navyše je bohatá na dostatok nervových zakončení. To prispieva k ďalšiemu zvýšeniu prekrvenia mozgu, dochádza k miznutiu sekundárnych opuchov mozgu a nervových poškodení, k redukovaniu tvorby mikrotrombov obklopujúcich mozgové tkanivá a k zlepšeniu obnovy nervov. Táto štúdia je mimoriadne dôležitá, pretože porovnáva intravenóznu a intranazálnu metodiku pri potvrdenej opakovateľnosti výsledkov.

Novinky

17.03.2016 | Výpredaj skladu Kingray: bio kokosový olej 400ml exp. 2016
Výrobca je na trhu od roku 1931 a venuje sa predaju výhradne BIO produktov na BIO pôde od roku 1995. Výrobca je kontrolovaný certifikačnou inštitúciou v Holandsku, ktorá testuje kvalitu bio pôdy v Nemecku a chodia na pravidelné kontroly pôdy, technológických postupov a výrobných strojov. Majú dokonca certifikát forestgarden system.

17.03.2016 | Predstavujeme najlepšie sérum v testoch!
1. Priemerný nárast (zlepšenie) hydratácie pleti po 4 týždňoch je o 31,19 percent. 2. Priemerný nárast (zlepšenie) elasticity (pružnosti) pleti po 4 týždňoch je o 28,73 percent. 3. Priemerný nárast (zlepšenie) textúry pleti (drsnosti) po týždňoch je o 34,48 percent. 4. Hodnotenie zákazníkov: Počas používania séra po dobu 4 týždňov počas testovania sa nepreukázali žiadné nežiadané vedľajšie alebo patologické reakcie, v tolerancii sérum získalo najvyššie možné hodnotenie a používateľky v teste ho ohodnotili priemerne hodnotením "veľmi dobrý". Viac info

17.03.2016 | Akcia mesiaca na všetky pleťové séra platí len do konca marca!
Široký výber najlepších pleťových sér v najlepších cenách. Akcia mesiaca Marec 2016. Viac info

05.01.2016 | Veľká novoročná AKCIA: Devee Hyaluron sérum 30ml
Platinové sérum s kyselinou hyaluronovou. Najlepšia cena aká tu ešte nebola! Viac info

29.12.2015 | Akcia: Stabilizátor krvného tlaku Jintong
Trápi Vás vysoký krvný tlak? Ako znížiť krvný tlak inak? Viac info

Twitter

Zobraziť všetky novinky »

Užitočné odkazy

bioquant.sk
Stránka o ožarovaní krvi Viac info

kingray.eu
E-shop s ponukou laserov, biolámp, výživových doplnkov a ďalších produktov pre krásu a zdravie Viac info

bioanion.eu
Aniónové hygienické vložky BIOanion® Viac info

biogene.eu
Biolampy BIOgene na domáce a profesionálne použitie. Viac info

bioquant.eu
Prístroje BIOquant® na laserové ožarovanie krvi, zlepšenie reologických vlastností krvi a celkového zdravotného stavu človeka. Viac info